czwartek, 22 listopada 2012

Olej z wiesiołka: efekty i wrażenia

W okolicach początku września zakupiłam olej z wiesiołka. Nigdy nie miałam do czynienia z tak zwanymi suplementami, które wspomagają wzrost włosów i z założenia polepszają ich kondycję, stąd też byłam bardzo ciekawa jak to będzie z olejem z wiesiołka :) 

Za 150 kapsułek zapłaciłam ok. 22zł. Cena opakowania waha się w granicach od 12 do 24zł czyli jednak przepłaciłam z tego co widzę. 

OPIS PRODUCENTA
Preparat przeznaczony jest jako uzupełnienie codziennej diety w Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe z rodziny Omega-6, a szczególnie w kwas GLA. Z uwagi na ważne funkcje fizjologiczne NNKT powinny być obecne w diecie.
Badania naukowe wskazują, iż:
  - długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe (m.in. GLA) wywierają korzystny wpływ na układ krążenia
  - NNKT nie są syntezowane w organizmie człowieka i muszą być dostarczane wraz z pożywieniem
  - NNKT są ważnym składnikiem budulcowym komórek organizmu
  - naturalny kwas tłuszczowy GLA powinien być składnikiem diety alergików
  - zachowanie właściwego poziomu kwasu GLA w organizmie ważne jest w okresie poprzedzającym miesiączkę u kobiet


  O KWASIE GLA...
  GLA zapobiega zawałom serca, wzmacnia odporność, zapobiega powstawaniu nowotworów, pomaga chorym na astmę, poprawia kondycję włosów i paznokci., jest też balsamem na wiele kobiecych problemów ze zdrowiem i samopoczuciem, napięciem przedmiesiączkowym, reguluje cykl. Poprawia też wygląd i kondycję skóry.(źródło: http://diety.pozmu.net/warto-wiedziec/olej-z-wiesiolka-odchudza.html)

  JAK TO BYŁO...
  ...czyli o tym jakie miałam plany względem tego produktu i o tym jak wyszło. Miałam nadzieję, że zniweluje on moje problemy z wypadaniem włosów. Zawsze wypadało mi dużo włosów, potem przez kilka miesięcy (od początku włosomaniactwa) udało mi się z tym wygrać, niedawno znowu nie było tak jak być powinno :( na początku trzeba przyznać, że brak systematyczności w przyjmowaniu suplementów jest moją wadą. Kupuję jakieś opakowanie np witaminy, potem stoi ono miesiącami w szafce a ja i tak ich nie biorę. Teraz powiem jednak z dumą, że jest całkowicie inaczej :D olej z wiesiołka przyjmowałam regularnie przez ponad miesiąc i myślę, że jestem mu teraz w stanie wystawić ocenę. 

  Od czasu jego stosowania rzeczywiście poprawiła mi się cera. Powiem nawet więcej-jestem w szoku! Ilość niespodzianek na buzi drastycznie zmalała, a te, które już na niej były ładnie się zagoiły (chociaż niemały wpływ na to miał zapewnie krem przeciwtrądzikowy z ZSKu, którego używam od początku miesiąca). Drugim pozytywnym efektem jego działania jest polepszenie kondycji włosów i przyspieszenie porostu. Myślę, że jest to dosyć obiektywna opinia i można mu przypisywać te zasługi, ponieważ włosy zaczęły mi bardzo szybko rosnąć w czasie jego brania, a biorąc pod uwagę, że nie przyjmowałam wtedy żadnych innych suplementów to podejrzewam, że to właśnie on na to wpłynął. Niestety nie zmniejszył mi on moich problemów z wypadaniem :( ale w tym wypadku podejrzewam, że bardzo duży wpływ mają na to moje problemy hormonalne. Pozostało mi walczyć z wypadaniem innymi środkami ;) niedawno wyczytałam, że olej z wiesiołka pomaga w odchudzaniu, bo pobudza produkcję prostaglandyn, które odpowiadają za spalanie tłuszczu. Myślę, że teraz wiele z nas przekonałam do tego, że warto go brać :D 

  Aktualnie zaczęłam brać Merz Special-po długich problemach z zatokami i przyjmowaniu leków mój organizm potrzebował witamin, więc postanowiłam zakupić jakiś suplement i padło właśnie na Merz Special. W pierwszej kolejności miałam na celu uzupełnienie niedoboru witamin w organizmie, ale skoro mogę brać zestaw witamin z założenia na włosy, skórę i paznokcie to czemu mam nie łączyć przyjemnego z pożytecznym? ;) 


  pozdrawiam :) 

  2 komentarze:

  Moderacja jest ustawiona, bym niczego nie przegapiła. Nie spamuj linkami, odwiedzam nowych obserwatorów oraz komentatorów.
  Pamiętaj, że Twój komentarz świadczy o Tobie, a od hejterstwa rosną wąsy! ;)

  Dziękuję za odwiedziny!